Přihlásit
0

E-shop

Maximální váha objednávky posílané kurýrem je 50 kg.

Dýňový olej lisovaný za studena sklo 250 ml

Cena: 299,00 Kč
Cena celkem včetně 12% DPH
266,96 Kč
Cena bez DPH
Vyprodáno

Dýňový olej HANYS pochází z tykve olejné, o jejíž zušlechtění se zasloužil vídeňský profesor českého původu Erich Čermák. Tato dýně nám dává lehká tmavě zelená semínka bez slupky. Pro výrobu oleje se používají výhradně dýňová semínka původem z Jižní Moravy. Při lisování se dodržují pravidla pro lisování olejů za studena, tedy teplota nepřevyšující 40°C. Při této teplotě je dosahovaná výlisnost výrazně nižší, nicméně dosahovaná kvalita oleje za to stojí. Dýňová semínka se před lisováním nepraží ani nesolí.

Za studena lisovaný olej má výrazné aroma dýňového semínka, sytě zelenou barvu s bronzovými odlesky a specifickou oříškovou chuť. Je považován za jeden z nejchutnějších rostlinných olejů světa a není divu, že mnoho gurmánů ho řadí na samý vrchol v gastronomii.

Použití v kuchyni:

Dýňový olej má široké použití v naší kuchyni. Ve slané kuchyni je výborný k dochucení zeleninových salátů. Používá se také jako součást dresinků. Spolu s dýňovými semínky z něj můžeme připravit pesto. Dále se uplatní ve zdravé kuchyni jako součást pomazánek. Lze ho přidávat jako dochucovadlo do bramborové kaše, rýže, těstovin, polévek. Velice chutný je s grilovanou zeleninou a pečenými brambory. Hodí se také k sýrům a masu. Ve sladké kuchyni se dají dýňovým olejem dochutit moučníky, dezerty, ovocné saláty. Obzvláště chutné jsou palačinky pokapané tímto olejem. Olej není vhodný pro přípravu teplých jídel s teplotou nad 140°C.

Pro regeneraci organismu a zdravý životní styl:

V našich podmínkách je prakticky jediným zdrojem většího množství zinku bez něhož je celá řada nemocí prakticky neléčitelná. Olej lisovaný ze semen dýně obsahuje zinek, fosfor, železo, vápník, vitaminy B a samozřejmě nenasycené mastné kyseliny jako jsou kyseliny Linolová a OlejováČistý dýňový olej má velmi dobrý vliv na krevní zásobení mozku, zpomaluje kornatění cév, snižuje riziko infarktu myokardu a působí protizánětlivě. Jeho užívání rovněž zmírňuje močové infekce, alergie a astma. Pomáhá růstu nehtů a jejich zpevnění, vyživuje nehtové lůžko a působí blahodárně při léčbě některých exémů a akné.

Skladování: Po otevření skladujte v chladu a temnu.

Objem:  250 ml

Obal: sklo

Expirace: na dotaz

Skladem: 0 kusů, je možné objednat s dodací dobou 14 dní. 

Podobné produkty

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Zjistit více
Nastavení cookiesSouhlasím